G-5HMX4CWK9N

Buhurdanlık

BUHURDANLIK NEDİR NE İŞE YARAR?

Aromaterapide sıklıkla kullandığımız buhurdanlık bulunduğumuz ortamı kokulandırmanın en sağlıklı ve doğal yollarından biridir. Buhurdan 2 kısımdan oluşur. Alt kısmında tealight mum koyabileceğimiz bir bölüm olup üst kısmı genellikle çanak şeklindedir. Çanağa biraz su koyup, dilediğimiz uçucu yağdan damlatırız. Mum yandıkça su ısınır ve uçucu yağ kokusu en doğal haliyle ortama yayılır.

Buhurdanlık satın aldığınızda, uçucu yağların hem şifalı hem mis kokusuyla tanışmış olursunuz. Buhurdanlık kokusu bulunduğunuz ortamda size eşlik eder.


BUHURDANLIK YAPIMI

Buhurdanlıklar değişik malzemelerden yapılabilir. Olivya Dükkan buhurdanlığı el yapımı ve seramiktir. Seramik sanatçısı tarafından tek tek elde üretilen Olivya Dükkan Seramik Buhurdanlık Olivya’ya özel tasarlanmış olup toprakla ateşin aşkı sonucu ortaya çıkmıştır.

Dükkanımızda buhurdanlık çeşitlerinden dilediğinizi seçebilir, uçucu yağ ve balmumu tealigt mum da satın alarak kendinize buhurdanlık seti oluşturabilirsiniz.


BUHURDANLIK İÇİN HANGİ YAĞLAR KULLANILIR?

Tüm uçucu yağlar buhurdanlıkta kullanıma uygundur. Limon, bergamot, lavanta, portakal, sedir, çağ ağacı, ylang ylang… gibi kokulu yağlar buhurdanlık kokusu olarak kullanılabilir. Buhurdanlık yağı olarak sevdiğiniz kokuyu seçebilir ya da ihtiyaç duyduğunuz ruh hali için uygun uçucu yağı satın alabilirsiniz. Tüm uçucu yağ çeşitlerine dükkanımızdan ulaşabilirsiniz.

Tatlı badem, susam, jojoba yağı vb. sabit yağlar buhurdanlık yağı olarak kullanılmaz. Buhurdanlık yağı mutlaka uçucu özellikte olmalıdır.


UÇUCU YAĞLAR KAÇ DAMLA KULLANILIR?

Buhurdanlıkta uçucu yağ kullanımı bulunduğunuz ortamın metrekaresiyle ilgilidir. 10 metrekare alan için buhurdanlıktaki suya 3-4 damla uçucu yağ damlatabilirsiniz.

 

Çok satan el yapımı seramik buhurdanlık modellerimizi, buhurdanlık yağı olarak kullanacağınız aromaterapi uçucu yağ çeşitlerini, buhurdanlık mumu olarak önerdiğimiz doğal balmumu tealight çeşitlerini, buhurdanlık seti çeşitlerini dükkanımızdan satın alabilirsiniz.  


El Yapımı Seramik Buhurdanlık - Stone

Olivya Dükkan

El Yapımı Seramik Buhurdanlık - Stone

150,00₺

El Yapımı Seramik Buhurdanlık - StoneStone model Olivya Dükkan buhurdanlık el yapımı seramik üründür. Aromaterapide ortam kokulandırmada kullanılır. Uçucu yağlar ve tealight mum ile beraber kullanılır. BUHURDANLIK NEDİR, NE İŞE YARAR?Aromaterapiden faydalanmanın en sağlıklı ve doğal yollarından bir..

El Yapımı Seramik Tütsülük

El Yapımı Seramik Tütsülük

190,00₺

El Yapımı Seramik TütsülükYumurta şeklinde, üst kapağında delikleri olan ve tütsü yakmak için kullanılan ısıya dayanıklı kaptır. Dekoratif bir tütsülüktür. Tütsü nedir ne işe yarar?Tütsü yaktığımızda hoş kokan duman ortaya çıkaran sentetik yapıda ya da bitkilerden oluşan malzemedir. Meditasyon,..

Seramik Buhurdanlık Mozaik
Yeni

Olivya Dükkan

Seramik Buhurdanlık Mozaik

180,00₺

Seramik Buhurdanlık - MozaikBUHURDANLIK NEDİR, NE İŞE YARAR?Aromaterapiden faydalanmanın en sağlıklı ve doğal yollarından biridir. Ortam kokulandırmada kullanılır. Buhurdan 2 kısımdan oluşur. Alt kısmında tealight mum koyabileceğimiz bir bölüm olup üst kısmı genellikle çanak şeklindedir. Çanağa b..

Seramik Tütsü Çanağı

Olivya Dükkan

Seramik Tütsü Çanağı

190,00₺

El Yapımı Seramik Tütsü ÇanağıTütsü yakmak için kullanılan seramik kaptır. Tütsü nedir ne işe yarar?Tütsü yakıldığında hoş kokulu duman çıkaran malzemedir. Meditasyonda ve bazı dini törenlerde tütsü yakılır. Evde neden tütsü yakılır? Evimizin hoş kokması ve kötü kokuları baskılamak için ya da enerji..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)