Buhurdanlık

BUHURDANLIK NEDİR NE İŞE YARAR?

Aromaterapide sıklıkla kullandığımız buhurdanlık bulunduğumuz ortamı kokulandırmanın en sağlıklı ve doğal yollarından biridir. Buhurdan 2 kısımdan oluşur. Alt kısmında tealight mum koyabileceğimiz bir bölüm olup üst kısmı genellikle çanak şeklindedir. Çanağa biraz su koyup, dilediğimiz uçucu yağdan damlatırız. Mum yandıkça su ısınır ve uçucu yağ kokusu en doğal haliyle ortama yayılır.

Buhurdanlık satın aldığınızda, uçucu yağların hem şifalı hem mis kokusuyla tanışmış olursunuz. Buhurdanlık kokusu bulunduğunuz ortamda size eşlik eder.


BUHURDANLIK YAPIMI

Buhurdanlıklar değişik malzemelerden yapılabilir. Olivya Dükkan buhurdanlığı el yapımı ve seramiktir. Seramik sanatçısı tarafından tek tek elde üretilen Olivya Dükkan Seramik Buhurdanlık Olivya’ya özel tasarlanmış olup toprakla ateşin aşkı sonucu ortaya çıkmıştır.

Dükkanımızda buhurdanlık çeşitlerinden dilediğinizi seçebilir, uçucu yağ ve balmumu tealigt mum da satın alarak kendinize buhurdanlık seti oluşturabilirsiniz.


BUHURDANLIK İÇİN HANGİ YAĞLAR KULLANILIR?

Tüm uçucu yağlar buhurdanlıkta kullanıma uygundur. Limon, bergamot, lavanta, portakal, sedir, çağ ağacı, ylang ylang… gibi kokulu yağlar buhurdanlık kokusu olarak kullanılabilir. Buhurdanlık yağı olarak sevdiğiniz kokuyu seçebilir ya da ihtiyaç duyduğunuz ruh hali için uygun uçucu yağı satın alabilirsiniz. Tüm uçucu yağ çeşitlerine dükkanımızdan ulaşabilirsiniz.

Tatlı badem, susam, jojoba yağı vb. sabit yağlar buhurdanlık yağı olarak kullanılmaz. Buhurdanlık yağı mutlaka uçucu özellikte olmalıdır.


UÇUCU YAĞLAR KAÇ DAMLA KULLANILIR?

Buhurdanlıkta uçucu yağ kullanımı bulunduğunuz ortamın metrekaresiyle ilgilidir. 10 metrekare alan için buhurdanlıktaki suya 3-4 damla uçucu yağ damlatabilirsiniz.

 

Çok satan el yapımı seramik buhurdanlık modellerimizi, buhurdanlık yağı olarak kullanacağınız aromaterapi uçucu yağ çeşitlerini, buhurdanlık mumu olarak önerdiğimiz doğal balmumu tealight çeşitlerini, buhurdanlık seti çeşitlerini dükkanımızdan satın alabilirsiniz.  


Buhurdanlık Stone
Yeni

Olivya Dükkan

Buhurdanlık Stone

120,00₺

BUHURDANLIK NEDİR, NE İŞE YARAR?Aromaterapiden faydalanmanın en sağlıklı ve doğal yollarından biridir. Ortam kokulandırmada kullanılır. Buhurdan 2 kısımdan oluşur. Alt kısmında tealight mum koyabileceğimiz bir bölüm olup üst kısmı genellikle çanak şeklindedir. Çanağa biraz su koyup, dilediğimiz u..

Tütsü Çanağı

Olivya Dükkan

Tütsü Çanağı

85,00₺

Seramik Tütsü ÇanağıSeramik Tütsü Çanağı adaçayı, üzerlik tohumu, günlük reçinesi, günlük buhuru vb. doğal maddeleri yakmak için kullanılır.Seramik Tütsü Çanağı el yapımıdır. Sırlama sırasında Fethiye Kayaköy bölgesinden özel doğal taşlar da kullanılmıştır. Tek tek elde üretilmiştir. İçerisinde..

Tütsülük

Tütsülük

93,00₺

Seramik TütsülükSeramik Tütsülük adaçayı, üzerlik tohumu ya da günlük reçinesi yakmak için kullanılır.Seramik Tütsülük, doğal tütsüyü koyacağınız alt çanak ve tütsü dumanının çıkışını sağlayan delikli üst kapak olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Örneğin üst çanak içerisine adaçayı yaprakları koy..

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)