Menu
Your Cart

Hizmetlerimiz

Kozmetik Firma Kaydı

İlk kez kozmetik faaliyetinde bulunacak firmaların Ürün Takip Sistemi (üts) üzerinden firma kaydı yapmaları gerekmektedir. Kozmetik firma kaydı ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız her türlü destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.   


Kozmetik Ürünlerin Ürün Takip Sistemine (ÜTS) Kaydı

Bir firmanın Sağlık Bakanlığı'na bildirim yapmadan kozmetik ürün üretmesi, ambalajlaması ve kendi markasıyla satış yapması yasaktır. Ürünlerinizin kozmetik kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak UTS bildirimlerinin yapılması ve ardından piyasaya arz edilmesi konularında deneyimli ekibimizden destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Kozmetik Sorumlu Teknik Eleman

Türkiye'de kozmetik üreticisinin temel yükümlülüklerinden birisi de sorumlu teknik eleman (Kozmetik mesul müdür) bulundurmaktır. Kozmetik Yönetmeliği’ne göre; “Eczacı veya kozmetik alanında iki yıl fiilen çalışmış olduğunu belgelemek kaydıyla kimyager, biyokimyager, kimya mühendisi, biyolog veya mikrobiyolog sorumlu teknik eleman olarak görevlendirilebilir. Sorumlu teknik eleman, piyasaya arz edilecek ürünün kozmetik mevzuatı, iyi imalat uygulamaları (GMP) ve ilgili diğer mevzuata uygunluğunun kontrolünden sorumludur.”

Sorumlu teknik eleman (STE) ihtiyacınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Kozmetik Ürünlerde Güvenlilik Değerlendirmesi

Kozmetik ürünlerde güvenlik değerlendirmesi kozmetik ürünlerin tüketiciler için güvenli olup olmadığını belirlemek amacıyla bir dizi test ve hesaplamalardan oluşan bir süreçtir. Kozmetik kanuna göre üretici piyasaya arz edilecek her ürün için bu değerlendirmenin yapılmasını sağlamalıdır. 

Kozmetik ürünleriniz için ürün güvenlilik değerlendirme dosyası hazırlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Çerez Politikası Onayı
Web sitemizi kullanmaya devam ederek, çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.