Aromaterapi

Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi aromatik bitkilerden özel yöntemlerle elde edilen uçucu yağların fiziksel veya ruhsal rahatlamada kullanılmasıdır. Aromaterapi yağları aynı zamanda uçucu yağ olarak adlandırılır. Uçucu yağlar bitkilerin kabuk, yaprak, çiçek, meyve ve tohumlarından çeşitli yöntemlerle elde edilir. 

Aromaterapi yağları nelerdir?

Aromaterapi uygulamalarında kullanılan yağlar aromaterapi yağları olarak adlandırılır. Aromaterapide hem uçucu yağlar hem de sabit yağlar kullanılır. En iyi aromaterapi yağları saf uçucu yağlar ve soğuk sıkım sabit yağlardır. Aromaterapide kullanılan sabit yağlar tatlı badem yağı, susam yağı, kayısı çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı, kuşburnu çekirdeği yağı gibi tohum yağlarıdır. Aromaterapide kullanılan uçucu yağlar ise lavanta uçucu yağı, limon uçucu yağı, bergamot uçucu yağı, ylang ylang uçucu yağı, sedir uçucu yağı gibi kokulu aromatik yağlardır. 

Aromaterapi yağları özellikleri

Uçucu yağlar bitkilerin yaprak, kabuk, çiçek, meyve gibi yerlerinden çoğunlukla su buharı distilasyonu (narenciye uçucu yağları kabuklardan soğuk sıkımla) ile elde edilen hoş kokulu yağlardır. Uçucu yağlar yoğun yapıları nedeniyle cilde direkt uygulanmazlar, tahriş edici olabilir. Uçucu yağları cildimiz ile buluşturmak için taşıyıcı yağ (sabit yağ) lardan destek alırız.

Sabit yağlar tohum yağlarıdır. Bitkilerin çekirdek ve tohumlarından soğuk sıkım yöntemiyle elde edilirler. Sabit yağlar "taşıyıcı yağ" veya "baz yağ" olarak da adlandırılır. Cilde direkt uygulanabilirler. Aromaterapide uçucu yağları cilt üzerinde güvenle kullanmak için taşıyıcı yağları kullanırız. 

Aromaterapi Nasıl Yapılır?

Aromaterapi yağları nasıl kullanılır?

Aromaterapi yağlarını, ortam kokulandırmada, banyolarda, parfüm olarak ya da aromaterapi masajı yöntemiyle kullanabilirsiniz. 

Ortam kokulandırmada, aromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık kullanırız. Buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir. Aromaterapi kokuları uçucu yağların doğal kokularıdır ve her biri farklı etkilere sahiptir. Buhurdanlık yağı olarak tüm uçucu yağları kullanabilirsiniz. 

Buhurdanlık nasıl kullanılır?

Çeşitli malzemelerden yapılsa da çoğunlukla seramik buhurdanlık kullanırız. Buhurdanlığın üstü kısmında bir su haznesi alt kısmında tealight mum koyabileceğimiz bir bölme olur. Tealight mum yakılır ve bölmeye yerleştirilir. Buhurdanlık üst kısmına biraz ılık su konur. Buhurdanlık için hangi uçucu yağı tercih ediyorsak üst haznedeki suya damlatırız. Mum yandıkça su ısınır ve uçucu yağın kokusu ortama yayılır. 

Aromaterapiden faydalanmanın başka bir yolu aromaterapi yağlarını cildimiz için kullanmaktır. Doğal yağları cilt bakımlarınızda, önerilen miktarlara uyarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal yağ karışımlarını evinizde kendiniz cam malzemeleri kullanarak hazırlayabilir, doğal yağları doğal bakım ürünlerine dönüştürebilirsiniz. Aromaterapi masaj yağları da aromaterapi uygulamaları arasındadır. Evde kendinize özel aromaterapi masaj yağı hazırlayabilirsiniz. 

Anadolu'da eski çağlardan beri nazardan korunmak için bazı bitki ve reçinelerin yakılması da aromaterapinin bir parçası. Adaçayı, üzerlik, günlük reçinesi vb. bitkiler yakılarak dumanı bulunduğunuz ortamda dolaştırmak negatif enerjinin dağılmasına yardımcıdır. Bitkisel tütsüleri bu amaçla kullanabilirsiniz. 

Olivya Dükkan Aromaterapi Ürünleri. Saf uçucu yağlar, buhurdanlık çeşitleri ve buhurdanlık setleri, bitkisel tütsüler, aromaterapik cilt bakım ürünleri ile bitkilerin şifasını evinize taşıyın. Aromatik bitkilerin fiziksel ve ruhsal faydaları sayesinde sağlıklı yaşama bir adım daha yaklaşın.

Olivya Dükkan aromaterapi başlığı altındaki buhurdanlık paketleri, buhurdanlık yağları paketi ve bitkisel tütsü seti satın aldığınızda ürünlerimizi %10 indirimli satın almış olursunuz.


Amber Sprey Şişe - 10 ML

Amber Sprey Şişe - 10 ML

8,00₺

Amber Sprey Şişe    10 mlAromaterapiyi, uçucu yağların şifa için kullanılması olarak tanımlıyoruz. Aromatik bitkilerden elde edilen uçucu yağların fiziksel veya ruhsal tedavide kullanılması olan aromaterapi, tamamlayıcı tıp içerisinde de önemli bir yere sahip. Her biri ruha şifa olan bu ya..

Amber Sprey Şişe - 100 ML

Amber Sprey Şişe - 100 ML

19,00₺

Amber Sprey Şişe    100 mlAromaterapiyi, uçucu yağların şifa için kullanılması olarak tanımlıyoruz. Aromatik bitkilerden elde edilen uçucu yağların fiziksel veya ruhsal tedavide kullanılması olan aromaterapi, tamamlayıcı tıp içerisinde de önemli bir yere sahip. Her biri ruha şifa olan bu y..

Bitkisel Tütsü

Bitkisel Tütsü

54,00₺

Bitkisel Tütsü KarışımıBitkisel tütsü, günlük reçinesi, günlük buhuru, üzerlik tohumu ve adaçayı yaprakları karışımıdır.Bitkisel tütsü karışımını tütsülük, tütsü çanağı veya herhangi bir kap içerisinde yakarak bulunduğunuz ortamı doğal yolla kokulandırabilirsiniz. Doğal tütsü yakmak ve ortamda duman..

Buhurdanlık Paketi Bergamot

Buhurdanlık Paketi Bergamot

185,00₺

Buhurdanlık Paketi BergamotBergamot Buhurdan Paketi, seramik buhurdanlık, bergamot uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkBuhurdanlık kullanmak ortam kokulandırmanın en sağlıklı ve doğal yollarından biridir.Buhurdanlığın alt bölümü tealight mum koyabileceğiniz bir bölme şeklindedir..

Buhurdanlık Paketi Biberiye

Buhurdanlık Paketi Biberiye

160,00₺

Buhurdanlık Paketi BiberiyeBiberiye Buhurdan Paketi, seramik buhurdanlık, biberiye uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkBuhurdanlık kullanmak ortam kokulandırmanın en sağlıklı ve doğal yollarından biridir.Buhurdanlığın alt bölümü tealight mum koyabileceğiniz bir bölme şeklindedir..

Buhurdanlık Paketi Çay Ağacı

Buhurdanlık Paketi Çay Ağacı

160,00₺

Buhurdanlık Paketi Çay AğacıBuhurdanlık paketi çay ağacı, el yapımı seramik buhurdanlık, çay ağacı uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkOrtam kokulandırmak için kullandığımız buhurdanlık aromaterapiden faydalanmanın yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında küçük mum koyabil..

Buhurdanlık Paketi Lavanta

Buhurdanlık Paketi Lavanta

160,00₺

Buhurdanlık Paketi LavantaBuhurdanlık paketi lavanta, seramik buhurdanlık, lavanta uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkAromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında tealight mum koyabilece..

Buhurdanlık Paketi Limon

Buhurdanlık Paketi Limon

160,00₺

Buhurdanlık Paketi LimonBuhurdanlık paketi limon, seramik buhurdanlık, limon uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkAromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında tealight mum koyabileceğiniz ..

Buhurdanlık Paketi Limon Otu

Buhurdanlık Paketi Limon Otu

160,00₺

Buhurdanlık Paketi Limon OtuBuhurdanlık paketi limon otu, el yapımı buhurdanlık, balmumu küçük mum ve limon otu yağı içerir.Seramik BuhurdanlıkBuhurdanlık aromaterapiden faydalanmanın en kolay yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmına tealight mum koyulur. Üst bölmeye su koyup, uçucu yağdan 3-4 ..

Buhurdanlık Paketi Nane

Buhurdanlık Paketi Nane

160,00₺

Buhurdanlık Paketi NaneBuhurdanlık paketi nane, seramik buhurdanlık, nane uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkAromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında tealight mum koyabileceğiniz bir..

Buhurdanlık Paketi Okaliptus

Buhurdanlık Paketi Okaliptus

160,00₺

Buhurdanlık Paketi OkaliptusBuhurdanlık paketi okaliptus, seramik buhurdanlık, okaliptus uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkAromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında tealight mum koya..

Buhurdanlık Paketi Portakal

Buhurdanlık Paketi Portakal

160,00₺

Buhurdanlık Paketi PortakalBuhurdanlık paketi portakal, seramik buhurdanlık, portakal uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkAromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında tealight mum koyabil..

Buhurdanlık Paketi Sedir

Buhurdanlık Paketi Sedir

160,00₺

Buhurdanlık Paketi SedirBuhurdanlık paketi sedir, seramik buhurdanlık, sedir uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkAromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında tealight mum koyabileceğiniz ..

Buhurdanlık Paketi Summer

Buhurdanlık Paketi Summer

171,00₺

Buhurdanlık Paketi SummerBuhurdanlık paketi summer, seramik buhurdanlık, Olivya Dükkan Summer uçucu yağ karışımı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkAromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında teal..

Buhurdanlık Paketi Ylang Ylang

Buhurdanlık Paketi Ylang Ylang

165,00₺

Buhurdanlık Paketi Ylang YlangBuhurdanlık paketi ylang ylang, seramik buhurdanlık, ylang ylang uçucu yağı ve balmumu tealight içerir.Seramik BuhurdanlıkAromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biridir.Buhurdanlığın alt kısmında tealight mu..

Buhurdanlık Stone
Yeni

Olivya Dükkan

Buhurdanlık Stone

150,00₺

BUHURDANLIK NEDİR, NE İŞE YARAR?Aromaterapiden faydalanmanın en sağlıklı ve doğal yollarından biridir. Ortam kokulandırmada kullanılır. Buhurdan 2 kısımdan oluşur. Alt kısmında tealight mum koyabileceğimiz bir bölüm olup üst kısmı genellikle çanak şeklindedir. Çanağa biraz su koyup, dilediğimiz u..

Buhurdanlık Yağı-Summer Uçucu Yağı

Buhurdanlık Yağı-Summer Uçucu Yağı

88,00₺

Summer Uçucu Yağ Karışımı 10 mlOlivya Dükkan Summer uçucu yağ karışımı, limon otu yağı, okaliptüs uçucu yağı ve sedir uçucu yağından oluşan bir karışımdır. Buhurdanlık yağı olarak kullanabilirsiniz. Buhurdanlık Yağı Nedir?Aromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal..

Buhurdanlık Yağları Paketi I

Buhurdanlık Yağları Paketi I

269,00₺

Buhurdanlık Yağları PaketiBuhurdanlık yağı seti 4 farklı saf uçucu yağdan oluşur. Limon Uçucu YağıPortakal Uçucu YağıLavanta Uçucu YağıSedir Uçucu YağıBuhurdanlık Yağı Nedir? Buhurdanlık Yağı Nasıl Kullanılır?Aromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlı..

Gösterilen: 1 ile 18 arası, toplam: 69 (4 Sayfa)