Menu
Your Cart

El Yapımı Seramik Tütsülük

El Yapımı Seramik Tütsülük

Yumurta şeklinde, üst kapağında delikleri olan ve tütsü yakmak için kullanılan ısıya dayanıklı kaptır. Dekoratif bir tütsülüktür. 

Tütsü nedir ne işe yarar?

Tütsü yaktığımızda hoş kokan duman ortaya çıkaran sentetik yapıda ya da bitkilerden oluşan malzemedir. Meditasyon, yoga gibi odaklanma gerektiren durumlarda tütsü yakılır. Eski çağlarda özellikle çok yaygın bir kullanım da dini törenlerde tütsü yakılmasıdır. Evde neden tütsü yakılır? Evin hoş kokmasını sağlamak ve oluşan kötü kokuları bastırmak için tütsü yakabiliriz. Enerji temizliği yapmak istediğimizde de tütsü yakmak uygun olacaktır. Bazı aromaterapi uygulamalarında tütsü yakmak çokça tercih edilir. Tütsü diğer adı buhurdur. Tütsüler sentetik yapıda olabileceği gibi bitkisel tütsüler de vardır. Adaçayı üzerlik lavanta çiçekleri ve biberiye yaprakları da tütsü olarak yakılır.

Tutsuluk nedir?

Tütsü yaktığımız kaba tütsülük, tütsü çanağı, tütsü kabı gibi isimler veririz. Seramik tütsülük, kapaklı tütsülük, ahşap tütsülük, cam tütsülük, elektrikli tütsülük gibi çok çeşitli tütsülük çeşitleri bulunur. Ev dekorasyonuna ya da zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz. Tütsülük seramik, cam, ahşap ya da bakır malzemeden üretilmiş olabilir.

Olivya Dükkan Seramik Tütsülük adaçayı üzerlik tohumu günlük reçinesi yakmak için kullanılır. Kapaklı tütsülük tür. 

Seramik Tütsülük, doğal tütsüyü koyacağınız alt çanak ve tütsü dumanının çıkışını sağlayan delikli üst kapak olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Örneğin alt çanak içerisine adaçayı yaprakları koyup, adaçayı dalını tutuşturup çanağa atarak tütsü haline getirebilirsiniz. Kendine has hoş kokuları bulunan günlük reçinesi ve üzerlik tohumunu adaçayı ile beraber yakabilir ya da meşe odunundan köz oluşturup üzerine koyarak tütsü oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz tütsünün dumanı kapak deliklerinden kolayca eve yayılacaktır.  

Seramik tütsülük, seramik sanatçısı tarafından geleneksel çömlekçilik yöntemiyle tek tek elle üretilmektedir.

Özellikleri ve kullanımı

  • Tütsülük el yapımıdır.
  • Üst kapak ile beraber boyu yaklaşık 8 cm'dir. Alt çanak boyu yaklaşık 4 cm, üst kapak çapı yaklaşık 6 cm'dir. El yapımı olduğundan ürün boyut ve şekillerinde ufak değişiklikler olabilir.
  • Kullanımı: alt çanağa dilediğiniz doğal tütsü, ot, reçine, bitki vb. koyun. Doğal bir bitki yardımıyla tutuşturun. Üst kapağı kapatın, alev sönecek ve duman üst kapak deliklerinden ortama yayılacaktır. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Çerez Politikası Onayı
Web sitemizi kullanmaya devam ederek, çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.