Menu
Your Cart

Günlük Reçinesi

Günlük Reçinesi (Sığla Reçinesi) Tütsü 5 gr

Doğal tütsü yapımı doğal yaşamı sevenlerin tercihi. Sığla sakızı olarak da bilinen günlük reçinesi tütsü olarak kullanabildiğimiz sığla ağacından elde edilen doğal bir reçine.

Günlük reçinesi nedir?

Günlük reçinesi, ülkemizde özellikle Muğla yöresinde çokça yetişen günlük (sığla) ağacından elde edilir. Ağacın gövdesinden elde edilen sarı-kahverengi reçine kendine has hoş bir kokuya sahiptir. Doğal tütsü olarak çokça tercih edilen günlük reçinesi ak günlük reçinesi olarak da bilinir. Günlük reçinesi yakmak Anadolu'da eski çağlardan bu yana tüm inançlarda vardır. 

Günlük Reçinesi Yakmak

Günlük ağacı reçinesi tütsü çanağında ya da herhangi bir kapta yakılabilir. Yakarken bir köz oluşturup günlük reçinesini köz üstüne bırakmak en uygun yöntemdir. Akgünlük reçinesinin dumanını bulunduğunuz ortamda dumanını dolaştırmak negatif enerjinin dağılmasına, iyiyi ve güzeli çekmeye yardımcı olur. Enerji temizliği için kullanabilirsiniz.

Günlük reçinesini tek başına, üzerlik tohumu ile ya da adaçayı ve benzeri bitkilerle beraber yakarak da kullanabilirsiniz. 

Kimyasal solumadan doğal tütsü keyfi yaşamak isterseniz doğal tütsü çeşitleri ve ak günlük reçinesi evde tütsü olarak harika bir tercihtir.  

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Çerez Politikası Onayı
Web sitemizi kullanmaya devam ederek, çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.