Menu
Your Cart

Limon Otu Yağı 10 ML

Limon Otu Uçucu Yağı(Cymbopogon Flexuosus Herb Oil) 10 ml

Bir çeşit çimen olan limon otu anavatanı Asya olan tropik bir ottur. Limon otu kendine has limonsu ve tazeleyici bir kokuya sahiptir. 

Limon otu öz yağı, limon otunun buhar distilasyonu ile elde edilen bir uçucu yağdır. Hoş kokusuyla aromaterapide kullanılan özel uçucu yağlardan birisidir. Kozmetik sektöründe koku vermek amaçlı sabun veya deodorant gibi ürünlerde kullanılmaktadır.

Limon otu uçucu yağı %100 saf limon otu uçucu yağıdır, herhangi bir katkı maddesi veya çözücü içermez.

Limon otu yağı nasıl kullanılır? Limon otu yağı ne işe yarar?

  • Limon otu uçucu yağını bir sabit yağ (badem yağı gibi) ile karıştırıp cilt için kullanabilirsiniz.
  • Limon otu uçucu yağını bir sabit yağ (badem yağı gibi) ile karıştırıp masaj yağı kullanabilirsiniz.
  • Limon otu uçucu yağı buhurdanlık yağı olarak kullanılabilir. Buhurdanlığınıza damlatarak kullandığınızda bulunduğunuz ortama ferahlatıcı ve hoş bir koku yayılır . Narenciye kokusundan hoşlananlar için doğru bir seçimdir.
  • Limon otu uçucu yağı doğal bir sinek ve böcek kovucudur. Sivrisinek uzaklaştırmada yardımcı olur. Buhurdanlık yağı olarak veya oda spreyi yaparak kullanabilirsiniz. 

Limon otu uçucu yağını serin ve kuru yerde saklayınız. Direkt güneş ışığına maruz bırakmayınız.  

Limon otu uçucu yağı İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi amacı ile kullanılamaz. Ağza alınmaz. Hamile ve çocuklarda kullanım için doktora danışın. Sabit bir yağ ile karışımının harici kullanımından önce alerjik reaksiyonlara karşı vücudun küçük bir yerinde denenmesi önerilir.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Çerez Politikası Onayı
Web sitemizi kullanmaya devam ederek, çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.