Sabit Yağlar

Sabit yağlar nasıl elde edilir?

Sabit yağlar bitkilerin tohum ve çekirdeklerinin sıkılmasıyla elde edilen doğal yağlardır. Sabit yağlar taşıyıcı yağ adıyla da bilinir.

Aromaterapi yağları içinde önemli görevleri olan sabit yağlar aynı zamanda doğal cilt bakımının en önemli parçasıdır. Aromaterapide kullanılan sabit yağlar soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen doğal yağlardır.

Sabit yağlar nasıl kullanılır?

Sabit yağlar aromaterapide uçucu yağları seyreltmek için kullanılır.  Sabit yağlar ve uçucu yağlar aromaterapi uygulamalarında kullanılan doğal yağlardır.

Sabit yağlar aynı zamanda doğal cilt bakım yağlarıdır. Sabit yağları güvenle cildinize tek başlarına direkt olarak ya da birkaçını karıştırarak uygulayabilirsiniz. Sabit yağlar çoğunlukla hafif kokulu yağlardır. Kokusuz sabit yağlar aynı zamanda evde doğal parfüm yapımı sırasında da kullanılabilir. Jojoba yağı yağ bazlı parfümler için ideal bir sabit yağdır.

Sabit yağlar nelerdir?

Aromaterapide en çok kullanılan sabit yağlar soğuk sıkım argan yağı, üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı, kayısı çekirdeği yağı, kuşburnu çekirdeği yağı, tatlı badem yağı ve susam yağlarıdır.  


Aynısefa Yağı

Aynısefa Yağı

122,00₺

%100 saf Aynısefa Yağı (Calendula Officinalis Flower Oil)    100 mlSarı-turuncu arası renkli çiçeklere sahip aynısefa, kendiliğinden yetişebilen soğanlı bir bitkidir. Hemen her yerde yetişebilir. Latince adı ‘Calendula officinalis’tir. Bu yüzden "kalendula" olarak da anılır. Papa..

Saf Argan Yağı
rating

Saf Argan Yağı

190,00₺

%100 saf Argan Yağı (Argania Spinosa Kernel Oil) 20 mlSadece Fas'ın güneybatı bölgesinde yetişen Argan ağacı meyvesinin soğuk sıkılmasıyla elde edilir. Çoğunlukla sıvı altın olarak anılır. Argan yağı soğuk sıkım olarak elde edildiğinde yağ asitleri ve E vitamini açısından oldukça zengindir. ..

Sarı Kantaron Yağı 100 ml

Sarı Kantaron Yağı 100 ml

190,00₺

Sarı Kantaron Yağı (Hypericum Perforatum Oil) 100 mlOlivya Dükkan Kantaron yağı kantaron bitkisinin zeytinyağı içerisinde bekletilmesiyle elde edilmiştir. Kantaron Nedir?Tıbbi adı “hiperikum perforatum” olan kantaron otu ülkemizde yol kıyılarında ve çayırlarda kolay yetişen bir bitkidir. Kantaron ..

Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı 100 ML

Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı 100 ML

175,00₺

Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı (Cocos Nucifera Oil) 100 mlHindistan Cevizi Yağı, hindistan cevizi meyvelerinin soğuk sıkılmasıyla elde edilir. Hoş kokusuyla en çok tercih edilen baz yağlardan biridir. Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı ne demek?Soğuk sıkım hindistan cevizi yağı, hi..

Soğuk Sıkım Jojoba Yağı 100 ML

Soğuk Sıkım Jojoba Yağı 100 ML

435,00₺

%100 saf soğuk sıkım Jojoba yağı (Simmondsia chinensis oil) 100 mlOlivya Dükkan jojoba yağı %100 saf soğuk sıkım jojoba yağıdır. Aromaterapide sabit yağ olarak kullanılır. Jojoba yağı yüze faydaları ile bilinir. Jojoba Nedir?Jojoba bitkisi çoğunlukla Güney Amerika'da yetişen Simmondsiaceae ..

Soğuk Sıkım Kayısı Çekirdeği Yağı 100 ML

Soğuk Sıkım Kayısı Çekirdeği Yağı 100 ML

190,00₺

Soğuk sıkım Kayısı Çekirdeği Yağı (Prunus Armeniaca Kernel Oil) 100 ml%100 saf kayısı çekirdeği yağı, kayısı çekirdeklerinin soğuk sıkılmasıyla elde edilir. Kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Olivya Dükkan kayısı çekirdeği yağı soğuk sıkım olarak üretilmiştir. Kayısı yağı ne işe..

Soğuk Sıkım Kuşburnu Çekirdeği Yağı 20 ML

Soğuk Sıkım Kuşburnu Çekirdeği Yağı 20 ML

190,00₺

%100 saf soğuk sıkım Kuşburnu Çekirdeği Yağı (Rosa Canina Fruit Oil) 20 mlOlivya Dükkan kuşburnu çekirdeği yağı soğuk sıkım yöntemiyle elde edilir. Cilt için en çok tercih edilen aromaterapi yağlarından biridir. Kuşburnu çekirdeği yağı ne için kullanılır? Kuşburnu yağı iyi bir nemlen..

Soğuk Sıkım Susam Yağı 100 ML

Soğuk Sıkım Susam Yağı 100 ML

200,00₺

%100 saf soğuk sıkım Susam Yağı (Sesamum indicum seed oil) 100 mlSoğuk sıkım susam yağı aromaterapide en çok tercih edilen baz yağlardan biridir. Susam yağı cilde faydaları ile bilinir. 5000 yıllık kullanım geçmişi vardır.Susam yağı nasıl yapılır? Susam yağı, susam tohumlarının soğuk sıkılması..

Soğuk Sıkım Tatlı Badem Yağı 100 ML

Soğuk Sıkım Tatlı Badem Yağı 100 ML

200,00₺

Soğuk sıkım Tatlı Badem Yağı (Prunus amygdalus dulcis oil) 100 mlTatlı badem yağı, tatlı badem çekirdeklerinin soğuk sıkılmasıyla elde edilir. Badem yağı en çok tercih edilen baz yağlardan biridir. Kokusu çok hafiftir. Badem yağı ne işe yarar nasıl kullanılır? Tatlı badem yağı iyi bi..

Soğuk Sıkım Üzüm Çekirdeği Yağı 20 ML

Soğuk Sıkım Üzüm Çekirdeği Yağı 20 ML

125,00₺

%100 saf soğuk sıkım Üzüm Çekirdeği Yağı (Vitis Vinifera Seed Oil) 20 mlÜzüm Çekirdeği Yağı, üzüm çekirdeklerinin soğuk sıkılmasıyla elde edilir. Aromaterapide cilt bakımı uygulamalarında kullanılan doğal yağdır.  Üzüm çekirdeği yağı nasıl kullanılır?Soğuk sıkım üzüm çekirdeği yağı kozmetik am..

Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)