Uçucu Yağlar

Uçucu Yağ Nedir?

Aromatik bitkilerin kabuk, yaprak, çiçek, meyve ve tohumlarından çoğunlukla su buharı distilasyonu ile elde edilen doğal kokulu yağlardır.

Uçucu Yağlar Ne İçin Kullanılır?

Uçucu yağ çeşitlerini buhurdanlık yağı olarak kullanabiliriz.

Aromaterapi yağları da dediğimiz uçucu yağları sabit yağlar içinde seyrelterek cilt bakım yağı olarak kullanabiliriz.


Bergamot Uçucu Yağı

Bergamot Uçucu Yağı

85,00₺

Bergamot Uçucu Yağı (Citrus bergamia)       10 mlBergamot nedir?Turunçgillerden bir bitki olan bergamot, limon ve portakal arası melez olarak tanımlanır. Bilimsel adı "Citrus Bergamia" olan bergamot bitkisi en yaygın olarak İtalya'da yetişmektedir. Akdeniz Bölgesi bitkisidir..

Biberiye Uçucu Yağı

Biberiye Uçucu Yağı

55,00₺

Biberiye uçucu yağı (Rosmarinus Officinalis Leaf Oil)        10 mlBiberiye uçucu yağı, biberiye yapraklarının su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır.Biberiye, çalımsı yapısı ve koyu yeşil yapraklarıyla, yeşil rengini dört mevsim koruyan, çok güçlü bir ..

Buhurdanlık Yağı-Summer Uçucu Yağı

Buhurdanlık Yağı-Summer Uçucu Yağı

65,00₺

Summer Uçucu Yağ KarışımıOlivya Dükkan Summer uçucu yağ karışımı, limon otu yağı, okaliptüs uçucu yağı ve sedir uçucu yağından oluşan bir karışımdır. Buhurdanlık yağı olarak kullanabilirsiniz. Aromaterapide önemli bir yeri olan buhurdanlık ortam kokulandırmanın en doğal ve sağlıklı yollarından bir..

Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı

55,00₺

Çay ağacı (Tea tree) uçucu yağı (Melaleuca alternifolia Leaf Oil)        10 mlÇay ağacı bitkisi nerede yetişir?Çay ağacı Avustralya'da yetişir, çay ağacı uçucu yağı, Avustralya'da yetişen Melaleuca alternifolia adlı bu bitkinin yapraklarının distilasyonu ..

Günlük Uçucu Yağı
Yeni

Günlük Uçucu Yağı

60,00₺

Günlük uçucu yağı (Boswellia serrata)       5 mlGünlük uçucu yağı, günlük reçinesinden su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır. Günlük uçucu yağı %100 saf günlük uçucu yağıdır, herhangi bir katkı maddesi veya çözücü içermez.Günlük uçucu ya..

Itır Uçucu Yağı

Itır Uçucu Yağı

60,00₺

Itır uçucu yağı (Pelargonium graveolens oil)       5 mlItır uçucu yağı, ıtır yapraklarının su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır. Itır uçucu yağı %100 saf ıtır uçucu yağıdır, herhangi bir katkı maddesi veya çözücü içermez.Itır uçucu..

Lavanta Uçucu Yağı
rating

Lavanta Uçucu Yağı

51,00₺

Lavanta uçucu yağı (Lavandula Hybrida Herb Oil)        10 mlLavanta uçucu yağı, lavantanın sap ve çiçeklerinin su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır. İlaç, kozmetik ve tekstil sektörlerinde kullanılan lavanta bitkisi mor rengi ve hoş kokusuyla dikkat ..

Limon Otu Yağı

Limon Otu Yağı

51,00₺

Limon Otu Uçucu Yağı(Cymbopogon Flexuosus Herb Oil)        10 mlBir çeşit çimen olan limon otu anavatanı Asya olan tropik bir ottur. Limon otu kendine has limonsu ve tazeleyici bir kokuya sahiptir. Limon otu öz yağı, limon otunun buhar distilasyonu ile elde edilen..

Limon Uçucu Yağı

Limon Uçucu Yağı

51,00₺

Limon uçucu yağı (Citrus limon peel oil)        10 mlLimon, yüksek oranda d-limonen içeren güçlü bir antioksidandır. C vitamini kaynağı olan limon canlandırıcı ve arındırıcı etkiye sahiptir. Limonun kabuklarından elde edilen limon uçucu yağı ise limonun tüm özellikler..

Nane Uçucu Yağı

Nane Uçucu Yağı

55,00₺

Nane Uçucu Yağı (Mentha piperita oil)    10 mlBallıbabagiller familyasından çok yıllık dayanıklı otsu bir bitkidir nane. Özellikle ülkemiz mutfağında hem kuru hem de taze hali ile oldukça geniş kullanıma sahiptir.Nane uçucu yağı, nane yapraklarının buhar distilasyonu ile elde edilen..

Okaliptus Uçucu Yağı

Okaliptus Uçucu Yağı

55,00₺

Okaliptus Uçucu Yağı (Eucalyptus globulus leaf oil)    10 mlAvustralya’ya özgü ve her zaman yeşil kalan bir ağaçtır okaliptus. Aborjin halkının tıbbi olarak okaliptus yapraklarını kullandığı bilinmektedir.Okaliptus uçucu yağı, su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır..

Ölmez Çiçek Uçucu Yağı
Yeni

Ölmez Çiçek Uçucu Yağı

180,00₺

Ölmez Çiçek uçucu yağı ( Helichrysum italicum Flower Oil)       5 mlÖlmez çiçek uçucu yağı, çiçeklerinin buhar distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır. Ölmez çiçek uçucu yağı %100 saf ölmez çiçek uçucu yağıdır, herhangi bir katkı maddesi ve..

Paçuli Uçucu Yağı
Yeni

Paçuli Uçucu Yağı

60,00₺

Paçuli uçucu yağı (Pogostemon cablin (Paçuli) Leaf Oil)       5 mlPaçuli uçucu yağı, paçuli yapraklarının su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır. Paçuli uçucu yağı %100 saf paçuli uçucu yağıdır, herhangi bir katkı maddesi veya çözücü içerm..

Portakal Uçucu Yağı

Portakal Uçucu Yağı

51,00₺

Portakal uçucu yağı (Citrus sinensis peel oil expressed)        10 mlPortakal uçucu yağı portakal kabuklarından elde edilir. Aromaterapide sıklıkla kullanılan uçucu yağlardan birisidir. Portakal uçucu yağı %100 saf portakal uçucu yağıdır, herhang..

Sedir Uçucu Yağı

Sedir Uçucu Yağı

51,00₺

Sedir Uçucu Yağı (Cedrus atlantica bark oil)        10 mlİğne yapraklı, kozalaklı, çamgiller ailesinden bir ağaç sedir ağacı. Tarihi çok eskilere dayanıyor ve kozmetikten ilaç sektörüne kadar pek çok faydası mevcut. İnsanı ferahlatan kokusu ve görsel güzelliği ile sedir..

Ylang Ylang Uçucu Yağı

Ylang Ylang Uçucu Yağı

60,00₺

Ylang Ylang uçucu yağı (Cananga odorata flower oil)       5 mlYlang ylang uçucu yağı, ylang ylang çiçeklerinin su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır. Ylang ylang uçucu yağı %100 saf Ylang ylang uçucu yağıdır, herhangi bir katkı maddesi ve..

Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 16 (1 Sayfa)