Menu
Your Cart

Buhurdanlar ve Tütsülükler

Sakinlik ve huzur için tasarladığımız buhurdanlık ve tütsülük çeşitlerimiz ile doğanın kokularını, ruhsal dengeyi ve zindeliği evinize taşıyın.

BUHURDANLIK NEDİR NE İŞE YARAR?

Aromaterapide sıklıkla kullandığımız buhurdanlık bulunduğumuz ortamı kokulandırmanın en sağlıklı ve doğal yollarından biridir. Buhurdan 2 kısımdan oluşur. Alt kısmında tealight mum koyabileceğimiz bir bölüm olup üst kısmı genellikle çanak şeklindedir. Çanağa biraz su koyup, dilediğimiz uçucu yağdan damlatırız. Mum yandıkça su ısınır ve uçucu yağ kokusu en doğal haliyle ortama yayılır.

Buhurdanlık satın aldığınızda, uçucu yağların hem şifalı hem mis kokusuyla tanışmış olursunuz. Buhurdanlık kokusu bulunduğunuz ortamda size eşlik eder.

BUHURDANLIK İÇİN HANGİ YAĞLAR KULLANILIR?

Tüm uçucu yağlar buhurdanlıkta kullanıma uygundur. Limonbergamotlavantaportakalsedirçağ ağacıylang ylang… gibi kokulu yağlar buhurdanlık kokusu olarak kullanılabilir. Buhurdanlık yağı olarak sevdiğiniz kokuyu seçebilir ya da ihtiyaç duyduğunuz ruh hali için uygun uçucu yağı satın alabilirsiniz. Tüm uçucu yağ çeşitlerine dükkanımızdan ulaşabilirsiniz.

Tatlı badem, susam, jojoba yağı vb. sabit yağlar buhurdanlık yağı olarak kullanılmaz. Buhurdanlık yağı mutlaka uçucu özellikte olmalıdır.


UÇUCU YAĞLAR KAÇ DAMLA KULLANILIR?

Buhurdanlıkta uçucu yağ kullanımı bulunduğunuz ortamın metrekaresiyle ilgilidir. 10 metrekare alan için buhurdanlıktaki suya 3-4 damla uçucu yağ damlatabilirsiniz.

 

Çok satan el yapımı seramik buhurdanlık modellerimizi, buhurdanlık yağı olarak kullanacağınız aromaterapi uçucu yağ çeşitlerini, buhurdanlık mumu olarak önerdiğimiz doğal balmumu tealight çeşitlerini, buhurdanlık seti çeşitlerini dükkanımızdan satın alabilirsiniz.  

El Yapımı Seramik Buhurdanlık - StoneStone model Olivya Dükkan buhurdanlık el yapımı seramik üründür. Aromaterapide ortam kokulandırmada kullanılır. Uçucu yağlar ve tealight mum ile beraber kullanılır. BUHURDANLIK NEDİR, NE İŞE YARAR?Aromaterapiden faydalanmanın en sağlıklı ve doğal yollarından bir..
300,00TL 400,00TL
El Yapımı Seramik TütsülükYumurta şeklinde, üst kapağında delikleri olan ve tütsü yakmak için kullanılan ısıya dayanıklı kaptır. Dekoratif bir tütsülüktür. Tütsü nedir ne işe yarar?Tütsü yaktığımızda hoş kokan duman ortaya çıkaran sentetik yapıda ya da bitkilerden oluşan malzemedir. Meditasyon,..
270,00TL 360,00TL
El Yapımı Seramik Tütsü ÇanağıTütsü yakmak için kullanılan seramik kaptır. Tütsü nedir ne işe yarar?Tütsü yakıldığında hoş kokulu duman çıkaran malzemedir. Meditasyonda ve bazı dini törenlerde tütsü yakılır. Evde neden tütsü yakılır? Evimizin hoş kokması ve kötü kokuları baskılamak için ya da enerji..
112,50TL 150,00TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)
Çerez Politikası Onayı
Web sitemizi kullanmaya devam ederek, çerez politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.