Bitki Suları

Hidrosol Nedir?

Uçucu yağların üretimi sırasında ortaya çıkan saf bitki suyu, hidrosol veya hidrolat olarak da adlandırılır.

Hidrosol ne işe yarar?

Lavanta suyu, gül suyu, papatya suyu, mersin suyu gibi hidrosoller aromaterapide cilt toniği olarak aromaterapik bakımın önemli bir parçasıdır. Bitki hidrosolleri cildi temizlemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. 

Hidrosol nasıl kullanılır?

Bir pamuğu hidrosolle nemlendirip cildiniz için kullanabilirsiniz. Hidrolat (hidrosol) sprey başlığı ile yüze direkt uygulanabilir. Cildinizi hidrosol ile temizleyebilir, cilt toniği olarak kullanabilirsiniz.

Bitki hidrosolü saç için de uygundur. Lavanta hidrosolü, papatya hidrosolü, saf gül suyu hem saç uçlarına hem de saç diplerine güvenle uygulanabilir. 


Gül Suyu

Gül Suyu

115,00₺

%100 saf Gül suyu (Rosa Damascena Flower Water) 50 mlGül hidrosolü nedir?Gül hidrosolü yani gül suyu, gül uçucu yağı üretilirken, buhar distilasyonu sonucu elde edilmektedir. Üretimi sonunda gül yağının altında kalan hakiki gül suyudur. Olivya Dükkan Gül Suyu, saf gül suyudur. En iyi ..

Lavanta Suyu

Lavanta Suyu

55,00₺

%100 saf Lavanta suyu (Lavandula Hybrida Flower Water ) 50 mlLavanta hidrosolü nedir? Doğal lavanta suyu nasıl yapılır?Lavanta hidrosolü de dediğimiz lavanta suyu, lavanta uçucu yağı üretilirken, buhar distilasyonu sonucu, lavantanın sap ve çiçeklerinden elde edilmektedir. Üretim sonucu lavanta..

Mersin Suyu

Mersin Suyu

55,00₺

%100 saf Mersin suyu (myrtus communis Leaf Water ) 50 mlMersin suyu nedir?Mersin suyu, mersin uçucu yağı üretilirken, buhar distilasyonu sonucu elde edilmektedir. Mersin suyu hidrosol (bitki suyu) dur.Olivya Dükkan mersin suyu, koruyucu, katkı maddesi ve esans içermez. %100 saf mersin suyu..

Papatya Suyu

Papatya Suyu

55,00₺

%100 saf Papatya Suyu (Matricana recutita Leaf Water) 50 mlPapatya hidrolatı nedir?Papatya suyu (hidrolatı) (Matricana recutita Leaf Water ), papatya uçucu yağı üretilirken, buhar distilasyonu sonucu papatyanın sap ve çiçeklerinden elde edilmektedir. Olivya Dükkan papatya suyu, koruyu..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)